For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
SERIÁL O FB REKLAMĚ 1. DÍL – JAK MĚŘIT FB KONVERZE

SERIÁL O FB REKLAMĚ 1. DÍL – JAK MĚŘIT FB KONVERZE

V tomto online seriálu se postupně podíváme pod pokličku Facebookovým reklamám. Bude to o něco podrobnější a rozsáhlejší návod, který bude rozdělený do několika dílů. Cílem celého tohoto seriálu je vám poradit, jak nastavit reklamu na Facebooku co nejlépe.

Konkrétněji řečeno se dozvíte, jak nastavit měření FB konverzí, jak vybrat správný typ kampaně, na koho reklamu zacílit, strategie nabídek, jaký formát reklamy zvolit nebo co nabízet nebo nenabízet FB reklamou.

První kapitola bude asi nejobtížnější, ale pokud se jí prokoušete, dále už pojedete z kopce.

Co je to Facebook Pixel?

S přesnějším zacílením reklamy a optimalizací nabídky vám může významně pomoci tzv. Facebook Pixel. Ve své podstatě se jedná jen o kratičký kód, který vložíte na web. Facebook Pixel slouží k nastavení remarketingu a měření konverzí. Tento analytický nástroj umožní porozumět akcím, které zákazníci provádí na webu, a měřit tak účinnost vašich reklam. Umožní vám především:

  • Zobrazování reklam správným lidem
  • Vytvořit okruhy uživatelů pro reklamy
  • Měřit konverze
  • Odemknout ostatní nástroje pro reklamy od Facebooku
Jak to probíhá?

Svůj unikátní kód pixelu vložíte do záhlaví svého webu, kde se aktivuje, kdykoliv někdo provede nějakou akci (např. uskuteční nákup zboží), a data o této akci vyreportuje. Díky toho zjistíte, když zákazník podnikne akci a budete se mu moci znovu připomínat s budoucími FB reklamami.

Výhody FB Pixelu:
  • Oslovujete ty správné lidi
  • Generujete větší tržby
  • Měříte a analyzujete výsledky reklam
Jak jej aktivovat?

Onen kód naleznete ve svém Facebook reklamním účtu na kartě „Pixely/Položky/Pixely“. Přesně ten potom vkládejte do záhlaví všech stránek vašeho webu.

Pokud využíváte např. Shoptet nebo některá jiná hotová řešení webů, zkuste se podívat do administrace. Mnohdy tam najdete možnost vložení ID Pixelu, kde vložíte pouze ID ze svého FB Pixelu (nikoliv celý kód), a o zbytek už bude postaráno samo.

Nastavení měření konverzí

Důležité je, zvláště pokud máte e-shop, měřit nejen počet transakcí, ale i jejich hodnotu. Pokud jste něco prodali, je pro vás zásadní vědět, jestli to bylo za 100, 1.000 nebo třeba 10.000 Kč. Bez toho se vaše optimalizace reklamních kampaní prostě neobejde.

K tomu ale nestačí vložit výše zmiňovaný kód na svůj web, ale musíte do kódu webu vložit správnou proměnnou. To je ale už poněkud obtížnější, takže jestli se na to necítíte, raději se poraďte s někým, kdo se v této oblasti vyzná lépe.

Jestliže chcete měřit konverze jako odeslání poptávkového formuláře, využijte událost „Lead“. Cílem tedy je, aby se Pixel skript aktivoval po úspěšném odeslání objednávacího formuláře. Možných událostí je samozřejmě více, ostatní varianty, příklady konkrétního provedení událostí a další užitečné informace nalezne ve Facebook nápovědě.

Komu bude přičtena zásluha za konverzi – atribuční modely

Metodika měření konverzí Google Analytics funguje následovně. Pokud zákazník klikne na vaši reklamu na Facebooku, pak na vaši AdWords a teprve potom uskuteční nákup, v Google Analytics dostane 100% zásluhu AdWords reklama.

Naproti tomu Facebook nebere v úvahu žádné jiné zdroje návštěv a konverzi přiřadí ke své reklamně pokaždé, pokud k ní dojde do jednoho dne od zhlédnutí reklamy, popř. do 28 dnů po kliknutí na reklamu.

Díky toho se samozřejmě téměř vždy stane, že počty konverzí těchto dvou rozhraní nebudou sedět. Není to špatně, jen prostě oba systémy používají jiný model měření.

Tak co? Zvládli jste to pobrat? Pokud ne, neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme.

Zanechte nám komentář

Top